Екскурсії

Виставки
04.02.2020

Оглядова екскурсія по експозиції, розташованій на двох поверхах у 9-ти залах, познайомить з розвитком ювелірного мистецтва від доби бронзи до сучасності.

Екскурсію розпочинаємо на другому поверсі, де Ви почуєте про події сивої давнини. Об’єктом Вашої уваги стануть матеріали археологічних досліджень: прикраси зброї, вузди, вбрання, ритуальних речей, а також особисті прикраси, які віддзеркалюють культуру кіммерійців, скіфів, сарматів – племен, що владарювали на території сучасної України більш ніж тисячу років – з ІX ст. до н.е. до IV ст. н.е. Далі на Вас чекає розповідь про коштовні оздоби, притаманні тюркомовним народам – гунам, аварам, печенігам, половцям, що змінювали один одного в степовій зоні України з IV до XIV ст., а також золотоординській знаті. Неабиякий інтерес становлять вироби східнослов’янських ювелірів VI–VIII ст. та майстрів Київської Русі ІХ–ХІІІ ст.

В експозиції, розміщеній на першому поверсі, Ви знайомитесь з декоративно-ужитковим мистецтвом XVI–XX ст.: творами ювелірів Східної, Центральної та Західної Європи, Кавказу та Середньої Азії В одному з залів представляємо унікальну колекцію срібної іудаїки початку XVIII – 20-х рр. XX ст., яка складається з пам’яток єврейської культури, багатьом з яких немає аналогів у світі”.

Пам’ятки ювелірного мистецтва III тис. до н.е. – XIV ст. н.е.

У супроводі скіфської цариці або амазонки ви зможете здійснити дивовижну подорож у таємничий та загадковий скіфський світ, “з перших вуст” дізнатися про звичаї та вірування цього легендарного народу, помилуватися скарбами скіфських курганів, побачити на власні очі, як відкрилася світу унікальна археологічна знахідка ХХ століття – славнозвісна пектораль.

Для широкого кола відвідувачів.

Інтерактивна екскурсія для учнів 3-5 класів <Прадавні таємниці великої скарбниці>

Ця незвичайна екскурсія – захоплююча мандрівка у минуле у супроводі Хранителя Часу. Юні дослідники старовини, поділившись на команди, будуть виконувати цікаві завдання, розгадувати загадки, здійснювати пошук за картою-схемою, візьмуть участь у стародавньому обряді і всі разом наповнять символічну Чашу Знань.

Для груп від 10 до 20 осіб.

Попереднє замовлення обов’язкове.

Виїзна віртуальна екскурсія для учнів 1-4 класів <Від скарбнички до скарбниці>

Цей веселий та пізнавальний інтерактивний захід – адаптована для молодших школярів розповідь про колекцію музею історичних коштовностей України, яка відображає історію ювелірного мистецтва народів, що мешкали на території сучасної України протягом п’яти тисяч років. Роздивляючись фото золотих оздоб одягу, посуду, зброї, а також особисті прикраси народів різних часів (кільця, сережки, скроневі підвіски, діадеми, намиста, шийні обручі, тощо), діти дізнаються, як люди у давнину прикрашали себе та свій побут, а також матимуть змогу погратися, помалювати та навіть створити власну музейну «вітрину». (Для проведення заходу дітям потрібно мати олівці або фломастери).

Для груп від 10 до 20 осіб.

Попереднє замовлення обов’язкове.

Виїзна екскурсія для учнів 6-8 класів <Ювелірні прикраси: сенс, стиль, iсторіi>

Людина розповідає про себе навіть тоді, коли мовчить. Про внутрішній світ особистості, безперечно, свідчить і зовнішній вигляд. Так було і в давнину. В Музеї історичних коштовностей зберігаються тисячі прикрас з найдавніших часів.

Під час лекції підлітки матимуть можливість помилуватися фотографіями прикрас, поміркувати про стилі, призначення коштовних оздоб, а також послухати історії, які пов’язані з зображеннями на ювелірних виробах. На завершення зустрічі учні намалюють ескіз прикраси в обраному стилі. (Для проведення заходу учням потрібно мати папір, олівці, фломастери. Також потрібен проектор.)

Для груп від 10 до 20 осіб.

Попереднє замовлення обов’язкове.

Інтерактивна екскурсія <Витребеньки Бабусі-Ягусі>для учнів 1-3 класів

Для наймолодших відвідувачів Музею історичних коштовностей України –  ексклюзивна екскурсія від Бабусі Ягусі. Наша музейна Ягуся теж ексклюзивна, нетипова – добра, весела, обізнана, бо вже тисячі років живе. Полюбилася бабусі колись Україна, тут і оселилася, і бачила все, що відбувалося на наших землях у давнину, зі знаними ювелірами була знайома. Хоче розказати діточкам все, як було насправді, та ще трохи побешкетувати, погратися та складні загадки малечі позагадувати.

Інтерактивна сімейна екскурсія <Тато, мама і я у лабіринтах часу>

Подорожі у часі та й ще у сяйві золота та коштовного каміння… Цікаво? Захопливо? Так! Але інколи й небезпечно… Адже, щоб повернутись назад, у сьогодення, треба відновити перерваний Ланцюг Часу – зібрати 12 магічних підвісок-амулетів, кожен з яких допоможе перейти у наступний часовий простір. Блукаючи різними епохами, занурюючись у події давно минулих часів, розгадуючи таємниці минулого, виконуючи надскладні завдання, ви всією родиною будете виборювати право володіння чарівними амулетами, що приведуть вас додому – у ХХІ століття.  Ви відчуєте, як необхідні вам взаєморозуміння та взаємна підтримка; ви побачите надважливу роль кожного у вашій родині та переконаєтесь, що в єдності ваша сила.

Екскурсія-квест <Tabula Rasa> для учнів 7-11 класів

Квест “Tabula Rasa” буде до вподоби тим, хто захоплюється завданнями на увагу, логіку, ерудицію, спостережливість; тим, хто готовий уважно роздивлятися кожен експонат, намагаючись знайти прихований символ; тим, хто вміє розшифровувати заплутані головоломки. Так, все це ви маєте зробити, щоб заповнити “Тabula Rasa” – “білу дошку”! Цікаво буде не лише підліткам, але й старшокласникам, студентам і навіть дорослим!

Попереднє замовлення обов’язкове.

Інтерактивне заняття-гра <Ти – археолог>

Учасники цієї захоплюючої гри спочатку мають змогу послухати цікаву екскурсію від археолога-практика, узнати як проводяться археологічні дослідження, чим займаються дослідники під час польових робіт та у робочих кабінетах, який шлях повинні пройти експонати, перш ніж зайняти свої місця у вітринах музеїв. Після екскурсії учасники потрапляють на розкопки, де вже самі стають дослідниками, і власними руками здійснюють пошук стародавніх скарбів. Все відбувається у строгій відповідності до вимог археологічних досліджень.

Для груп до 10 осіб віком 10-14 років (можливі варіанти). Проводиться у теплу пору року на подвір’ї музею.

Попереднє замовлення обов’язкове.

 

Замовлення на екскурсії приймаються щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 17:00 за телефоном 280-13-96

Тривалість екскурсій – 45 хвилин

Екскурсії адаптовано для різних вікових категорій відвідувачів

Екскурсійні послуги надаються українською, російською, англійською та французькою мовами

Увага! Попереднє замовлення екскурсій обов’язкове

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.